Forskjell mellom original og piratkopiert DVD

Hovedforskjell: Originale DVD-er er ekte og autoriserte DVDer. På den annen side henviser piratkopierte DVDer til DVDer som er produsert ulovlig uten autorisasjon eller rettigheter til reproduksjon. Piratkopierte DVDer er billigere enn de originale DVDene. Kvaliteten på en original DVD er imidlertid mye bedre enn den piratkopierte. Originale DVDer er digitale kopier, mens piratkopier er simulative kopier.

Originale DVDer er DVDer som er autorisert til å bli brukt. Disse diskene kan kjøpes hos en autorisert forhandler eller leverandør. Originale DVDer er kjent for kvaliteten som tilbys av dem. Kjøp av originale DVDer er akkurat som å kjøpe noe annet i markedet. På den annen side refererer piratkopierte DVDer til de kopier av DVD-er som ikke er autoriserte kopier. Disse kopier blir generert ulovlig. Folk foretrekker å bruke piratkopierte DVDer da de er billigere enn de originale DVDene.

Man må være klar over det faktum at kjøp av disse piratkopiene blir ansett som ulovlig og ulovlig. Disse piratkopierte DVDene er generelt dårligere enn de originale DVD-ene. De piratkopierte DVDene kan opprettes på mange måter. For eksempel kan man bare lage en kopi av en film ved hjelp av et videokamera eller en mobiltelefon. Man kan videre distribuere disse kopiene. En kopi av den opprinnelige DVD kan også dannes fra en uferdig versjon produsert av studioet.

En original DVD kan gjenkjennes ved å sjekke den på ulike kriterier. For eksempel inneholder en original DVD generelt indikatorer som -

  • Lisensinformasjon
  • Opptaksetikett tydelig angitt
  • Inlay og grafikk av høy kvalitet

Disse funksjonene er vanligvis fraværende i piratkopierte DVDer. En piratkopiert DVD har ufullstendig, feil eller ingen lisensdetaljer. Man kan også finne feil stavemåter i piratkopierte DVDer. Kvaliteten er også dårlig i forhold til de opprinnelige DVDene. I motsetning til originale DVDer, er sikkerhetsfunksjoner som en hologramtetning vanligvis ikke til stede i en piratkopiert DVD. I motsetning til den piratkopierte versjonen, blir den opprinnelige DVDen vanligvis presentert i en kvalitet plastkasse eller kortboks.

I det tekniske aspektet kan originale og piratkopierte DVDer også differensieres på grunnlag av deres signalkilder. Dermed når de ekte DVDene nesten 520 linjer med oppløsning. På den annen side kommer piratkopierte DVDer langt under standard 520 linjer med oppløsning.

Sammenligning mellom original DVD og piratkopiert DVD:

Original DVD

Piratkopiert DVD

Definisjon

Originale DVDer er ekte og autoriserte DVDer.

Piratkopierte DVDer er billigere enn de originale DVDene. Kvaliteten på en original DVD er imidlertid mye bedre enn den piratkopierte. Originale DVDer er digitale kopier, mens piratkopier er simulative kopier.

Koste

Generelt dyrt

Billigere enn den opprinnelige DVDen

Kvaliteten på disken

God standardkvalitet

Dårlig kvalitet. Diskmateriale er ofte substandard.

Tilgjengelighet på markedet

Tar litt tid å bli utgitt i butikkene.

Innen en uke etter utgivelsen.

Cover Design

Autentisk kunstverk

Vanligvis laget av plakat kunstverket

Lines of Resolution

Nesten 520

Langt under 520

Type kopi

digitalt

simulative

Antall filmer

Mest en film i en DVD

For det meste flere

Anbefalt

Relaterte Artikler

  • populære sammenligninger: Forskjell mellom MAPI, POP3 og IMAP4

    Forskjell mellom MAPI, POP3 og IMAP4

    Hovedforskjell: MAPI står for Messaging Application Programming Interface. POP3 står for Post Office Protocol Tredje og IMAP4 står for Internet Messaging Access Protocol. IMAP4 holder meldingene på en server. Man må være koblet til den serveren for å hente dem. POP3 er også en standardprotokoll, men i motsetning til IMAP4, laster den ned e-postene til den lokale datamaskinen. MAPI e
  • populære sammenligninger: Forskjellen mellom AAP og BJP

    Forskjellen mellom AAP og BJP

    Hovedforskjell: AAP står for Aam Aadmi Party. BJP står for Bharatiya Janta Party. Begge er politiske partier i India. AAP er et nyopprettet politisk parti i forhold til BJP hvis røtter sporer tilbake til 1980-tallet. BJP er anerkjent av sin filosofi om Hindutva og hinduistisk fundamentalisme, mens AAP kan anerkjennes av sin selvreguleringsfilosofi. A
  • populære sammenligninger: Forskjellen mellom LLC og INC

    Forskjellen mellom LLC og INC

    Hovedforskjell: En LLC eller et aksjeselskap er en juridisk form for selskap som gir begrenset ansvar til sine eiere. INC eller Incorporated er dannelsen av en ny virksomhet, hvis juridiske enhet er skilt fra sine eiere. For å kunne gjøre forretninger i et hvilket som helst land, stat eller by, må selskapet registrere seg med regjeringen i nevnte stat og land for å etablere seg som en juridisk enhet. De
  • populære sammenligninger: Forskjell mellom baby og barn

    Forskjell mellom baby og barn

    Hovedforskjell : Ordet "baby" betyr ethvert barn fra fødselen til 4 år, mens ordet "barn" refererer til ethvert barn fra tre måneder til 12 år. En av de mest spesielle øyeblikkene i livet er når en baby ser på deg, eller knytter den store fingeren tett med sine små, eller smiler tilbake til deg når du gjør morsomme ansikter på det. Babyer er
  • populære sammenligninger: Forskjellen mellom XFP, SFP og SFP +

    Forskjellen mellom XFP, SFP og SFP +

    Nøkkelforskjell: SFP, SFP + og XFP, alle refererer til en type transceiver som er koblet til en spesiell port på en bryter eller til en hvilken som helst nettverksenhet. Disse transceiverne brukes innen telekommunikasjon og datakommunikasjon. XFP står for 10 gigabit liten formfaktorpluggbar. De opererer vanligvis ved optiske bølgelengder (farger) på 850 nm, 1310 nm eller 1550 nm. XFP
  • populære sammenligninger: Forskjellen mellom Wart og Pimple

    Forskjellen mellom Wart og Pimple

    Nøkkelforskjell: En vorte er en grov vekst som opptrer mest på hender og fingre eller på fotsålene. De kan også dukke opp på de andre kroppsdelene som ansikt, armer eller ben, og noen ganger vokse i kjønnsorganet eller analområdet. En kvise er en vanlig form for akne og er preget av en betent pus fylt lesjon som vanligvis er rød i basen. Vorte o
  • populære sammenligninger: Forskjellen mellom forglassede fliser og porselenfliser

    Forskjellen mellom forglassede fliser og porselenfliser

    Nøkkelforskjell : Forglassede fliser refererer til fliser som er laget av forgassingsprosessen. I denne prosessen brukes høye temperaturer til baking av fliser. Porselenfliser er også forglassede fliser og faller vanligvis i kategorien fullglatte fliser. Det betyr at en porselenflis har vannabsorpsjon på mindre enn 0, 5 prosent. Te
  • populære sammenligninger: Forskjell mellom 32 bit og 64 bit

    Forskjell mellom 32 bit og 64 bit

    Nøkkelforskjell: 32 bit og 64 bit er vanligvis knyttet til datamaskinens prosessorer. En 32-bits datamaskin kan bare få tilgang til en begrenset mengde minne. På den annen side kan en 64-bits datamaskin bruke nesten ubegrenset mengde minne. Bit står for binær siffer. Det er den minste enheten av informasjon i databehandling. En
  • populære sammenligninger: Forskjellen mellom vakker og nydelig

    Forskjellen mellom vakker og nydelig

    Hovedforskjell: Ordene vakre og flotte er veldig lik hverandre, men de er forskjellige i bruk. Ganske avtaler med det generelle utseendet, forutsatt at det blir bra og bedre, mens nydelige avtaler bare med den overordnede fysikk og fantastiske skjønnheten. Ordet "pen" beskriver det søte og gode utseendet på et vesen. D

Redaksjonens

Forskjell mellom kjærlighets ekteskap og ordne ekteskap

Nøkkelforskjell: Kjærlighets ekteskap er en sammenslutning av to personer som elsker hverandre før bryllupet. Ordne ekteskap er når familier av paret velger passende partnere. Ekteskap betraktes som en hellig tradisjon hvor to personer er sammen for å tilbringe livet sammen. De gjør visse løfter foran høyere myndigheter, inkludert Gud. Det er